Žádost o uvolnění dítěte ze školní docházky

Školní informační systém - EduPage

Jak podat žádost o uvolnění dítěte z vyučování?

Pokud administrátor na vaší škole povolil podávání žádostí elektronicky, můžete podat žádost o uvolnění dítěte v aplikaci takto: Stiskněte tlačítko + na úvodní obrazovce, vyberte Žádost. Zadejte odkdy-dokdy bude vaše dítě chybět. Vypište text žádosti. Chcete-li dítě zároveň odhlásit, zaškrtněte odhlásit ze stravy. Stiskněte tlačítko Poslat novou žádost.

O schválení nebo zamítnutí žádosti třídním učitelem, budete informováni notifikací v EduPage.

K seznamu všech vašich žádostí se dostanete klepnutím na dlaždičku Žádosti na hlavní obrazovce mobilní aplikace.

V případě, že potřebujete omluvit dítě osobně prostřednictvím formuláře

Telefonicky - omlouvání dítěte ze školní docházky

Kontaktní telefon - sekretariát, omlouvání žáků:

tel.: 778 429 345

Nepřítomnost žáka ve škole je rodič povinen omluvit písemně nebo telefonicky nejpozději do 3 dnů, nejlépe však hned 1.den. Tuto absenci zapíše a potvrdí svým podpisem v omluvném listě žákovské knížky. Omluvu předloží žák ihned po svém návratu do školy třídnímu učiteli. V odůvodněných případech může škola požadovat doložení nepřítomnosti z důvodu nemoci od dětského lékaře (metodický pokyn č.j.10194/2002-14).

Ze školy se žáci uvolňují pouze při vážných důvodech a jen tehdy, když si rodič žáka převezme přímo ve škole.

Absenci při distanční výuce je nutné posuzovat podle zapojení žáků do vzdělávání. Při off-line výuce nezáleží, v jaké denní době a jak rychle žák  pracuje, ale zda odevzdává úkoly ve stanoveném termínu. Pokud se žák nedostaví  a není řádně omluven, je to považováno za absenci ve výuce. Nepřipojení se k on-line  přenosu je považováno za absenci, pokud s žákem či jeho zákonný zástupce  nebyl individuálně dohodnut jiný způsob zapojení.

Způsob poskytování a hodnocení vzdělávání při distanční výuce přizpůsobí třídní učitel podmínkám žáka.