eduroam.cz

Základní škola Cheb je pokryta Wi-Fi sítí eduroam umožňující připojení k internetu z notebooků, tabletů a mobilních telefonů. Základní škola Cheb používá celosvětově rozšířenou síť Eduroam, která umožňuje principem jednotného přihlášení využívat internetové připojení na většině akademických institucí na světě.

Ve škole je vysíláno essid eduroam, ověřování je prováděno protokolem 802.1x.
Nastavení počítače pro práci s 802.1x naleznete na eduroam.cz . Pro úspěšné ověření a následný přístup k Internetu potřebujete znát uživatelské jméno a heslo. Tyto údaje získáte u správce sítě své domovské organizace.

Anglický překlad

Cheb Elementary School is covered by the eduroam Wi-Fi network, enabling internet connection from laptops, tablets and mobile phones. Cheb Elementary School uses the worldwide Eduroam network, which allows using the single sign-on principle to use the Internet connection at most academic institutions in the world.

The essid eduroam is broadcast at the school, authentication is performed by the 802.1x protocol.
Computer settings for working with 802.1x can be found at eduroam.cz. For successful authentication and subsequent access to the Internet, you need to know the username and password. You can obtain this information from your home organization’s network administrator.